tel.: 22 540 82 90
02-561 Warszawa, ul. J.Dąbrowskiego 46 lok 1
 

Wojciech Budny


Ukończył w roku 1998 Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Po ukończeniu studiów rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 1999 został wpisany na listę aplikantów radcowskich, prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

W 2003 roku został wpisany na listę radców prawnych pod nr WA-4957. Swój rozwój zawodowy Wojciech Budny związał od początku z kancelariami działającymi na rynku warszawskim. Pracę zawodową w zakresie prawa rozpoczął w 1996 roku. Wojciech Budny zajmuje się w szczególności prawem cywilnym i handlowym (organizacją i funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej).

W ramach swojej działalności w Kancelarii zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, w tym opracowywaniem kontraktów handlowych oraz doradztwem z zakresu prawa korporacyjnego i cywilnego. Wojciech Budny rozwija również praktykę zawodową związaną z doradztwem, przygotowaniem i prowadzeniem inwestycji kapitałowych w ramach amerykańskich funduszy venture capital, w tym kredytów oraz inwestycji bezpośrednich i pośrednich, jak również opracowywaniem niezbędnej dokumentacji w tym zakresie, negocjacjami kontraktów handlowych.

W sferze prawa procesowego Wojciech Budny rozwija swoje zainteresowania w zakresie postępowań związanych z prawem upadłościowym. W szczególności zajmuje się ochroną prawa upadłych podmiotów oraz ich organów zarządzających, jak również ochroną praw wierzycieli znajdujących się w upadłości podmiotów gospodarczych.